Vont Cube

Beställ Vont Cube på Nikoteket och välj bland ett stort utbud av smaker från en av de mest populära varumärkena just nu. Vont Cube är en förfylld engångsvape som kommer färdigladdad och klar att användas direkt, utan laddning eller påfyllning. Vont Cube erbjuder runt 800 puffar per enhet och flera spännande smaker.

Fakta om Vont Cube

Vont Cube är en praktisk engångsvape från det svenska varumärket Vont som grundades 2019 i Stockholm. En smakrik och användarvänlig produkt som du kan ta upp och använda direkt helt utan tillbehör. Vejpen kommer förfylld med e-juice och färdigladdad så du slipper krångel med laddare och påfyllning.

Varje Vont Cube räcker till cirka 800 puffar och aktiveras automatiskt när du inhalerar via munstycket. På Nikoteket hittar du Vont Cube i både nikotinstyrka 20 mg per milliliter och som nikotinfritt alternativ med 0 mg så att du kan välja det som passar dig bäst.

Smaker från Vont Cube

Vont Cube finns i ett brett utbud av smaker, från friska frukter och svalkande mint till söta favoriter och klassiska godissmaker. Här är Vont Cube-smakerna du kan beställa på Nikoteket:

Vont Cube Black Edition

Vont Cube Black Edition är en exklusiv serie med mer sofistikerade smaker för dig som vill prova något extra. Precis som de övriga varianterna är det en förfylld engångsvape med 20 mg nikotin per milliliter.

Nikotinfri Vont Cube (0 mg)

Vill du njuta av smaken utan nikotin? Då kan du välja Vont Cube i nikotinfritt utförande med 0 mg. Samma smakupplevelse och samma smidiga engångsvape, helt utan nikotin.

Så använder du din Vont Cube

En av de största fördelarna med Vont Cube är att den är så enkel att använda. Ingen laddning, ingen påfyllning och inga inställningar behövs. Så här kommer du igång på några sekunder:

  1. Ta upp din Vont Cube ur förpackningen.
  2. Placera munstycket mot läpparna.
  3. Inhalera lugnt genom munstycket, vejpen aktiveras automatiskt.

Eftersom Vont Cube är dragaktiverad behöver du aldrig trycka på någon knapp.

Nikotinstyrka och puffar

Vont Cube ger cirka 800 puffar per engångsvape och finns i två alternativ på Nikoteket:

  • 20 mg per milliliter: ett starkare val för dig som vill ha en tydlig nikotinkänsla.
  • 0 mg (nikotinfritt): samma goda smak helt utan nikotin.

Oavsett vilken du väljer får du samma smidiga och förfyllda engångsvape med runt 800 puffar.

Pris på Vont Cube

På Nikoteket väljer du själv hur många Vont Cube du vill beställa och kan passa på att fylla på med dina favoritsmaker. 

Du köper Vont Cube som:

  • 1-pack
  • 5-pack
  • 10-pack

Se aktuellt pris för varje smak och förpackningsstorlek direkt på produktsidan.

Beställ Vont Cube på Nikoteket.se

På Nikoteket kan du beställa Vont Cube med leverans till hela Sverige. Vi packar och skickar din order så snabbt som möjligt och vanligtvis har du din beställning inom 1 till 3 arbetsdagar.

Vill du beställa flera olika smaker? Hos oss kan du blanda din egen vape-mix och plocka favoriter från hela vårt vape-sortiment, perfekt om du vill variera dig mellan olika Vont Cube-smaker eller prova något helt nytt.

18-årsgräns för att beställa på Nikoteket.se

För att handla tobaks- och nikotinprodukter på Nikoteket.se måste du ha fyllt minst 18 år och göra beställningen till en adress i Sverige. Åldern på den som beställer verifieras med BankID i samband med att beställningen slutförs.

Vanliga frågor om Vont Cube

Vad är Vont Cube?

Vont Cube är en förfylld engångsvape som är klar att användas direkt utan laddning eller påfyllning. Den drivs av ett inbyggt batteri, aktiveras automatiskt när du inhalerar och räcker till omkring 800 puffar.

Hur många puffar räcker en Vont Cube till?

En Vont Cube räcker till cirka 800 puffar, beroende på hur du använder den.

Vilken nikotinstyrka har Vont Cube?

På Nikoteket finns Vont Cube med 20 mg nikotin per milliliter samt som nikotinfritt alternativ med 0 mg.

Behöver Vont Cube laddas eller fyllas på? 

Nej, Vont Cube är en engångsvape som kommer förfylld och färdigladdad. När e-juicen är slut återvinner du enheten och tar en ny.

Hur använder man en Vont Cube? 

Du tar bara upp vejpen ur förpackningen och inhalerar via munstycket. Vont Cube är dragaktiverad, så den startar automatiskt utan att du behöver trycka på någon knapp.

Vilka smaker finns det?

 Vont Cube finns i ett stort utbud av smaker, från frukt och bär till mint, kola, sockervadd och tobak. Det finns även en exklusiv Black Edition-serie och flera nikotinfria varianter.

Var kan jag köpa Vont Cube? 

Du beställer enkelt Vont Cube på Nikoteket.se som 1-pack, 5-pack eller 10-pack med leverans i hela Sverige, oftast inom 1 till 3 arbetsdagar.

JavaScript seem to be disabled in your browser.

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.